ALMANYA VİZE BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!


  • Almanya'nın Türkiye'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, aşılanan kişilerin 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebilecekleri belirtilmiştir.
  • Vize başvurusu için ise aşı ile ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.
 
SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR


  • Almanya için Schengen Vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, vize başvurusunda bulunmak için yukarıdaki "Randevu Al" butonuna basarak gerekli bilgileri doğru bir şekilde girip dilediğiniz tarih ve saat için randevu alabilirsiniz.
  • Henüz aşılarım tamamlanmamış olsa da Almanya için tüm kategorilerden vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, Vize başvurusunda bulunmanız için aşı olmanız şartı yok. Almanya’ya seyahat edebilmek için, şimdilik Paul Ehrlich Enstitüsü'nün (PEI) web sitesinde* listelenen BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Janssen aşılarından biri ile aşılanmış olmak ve koruma için gerekli olan ikinci dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekiyor.
*Lütfen https://www.pei.de/impfstoffe/covid-19 sitesinden güncel bilgileri kontrol ediniz.
  • Schengen vize başvurusu yapmak ve randevu almak için kredi kartı ile yapacağım ödeme başvuru sırasında hizmet bedelinden düşülecek mi?
Evet, Yaptığınız ödeme ekstra bir ödeme değildir ve Schengen vize başvurunuz için ofislerimize geldiğinizde iData hizmet bedelinden düşülecektir.

iDATA, Türkiye'de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.